Campionat escolar individual Barcelona 2018

Nens de la cantera del Club Gramenet 2018

Desde l’octubre fins al Febrer, s’ha estat jugant el campionat escolar d’escacs individual a Barcelona. El Club d’Escacs Gramenet ha participat amb 21 nens repartits entre les diferents categories per edat.

A continuació farem un repàs de com els hi ha anat a tots ells:

Sots-18

Classificació final Sots-18 : A aquesta categoria només tenim a la Irene Fernández. Ha aconseguit 2 punts de 8, quedant la 15ena classificada de 18 jugadors.

  • Irene Fernández: 2 de 8. 15ena classificada.

Sots-16

Classificació final Sots-16 : Lluitaven a aquesta categoria 3 jugadores del nostre Club, d’un total de 37 participants.

  • Anna Sagsian: 6 de 8. 2ona classificada.
  • Maria Cristina Asatryan: 4,5 de 8. 13ena classificada.
  • Tai Villanueva Saiz: 3 de 8. 27ena classificada.

Sots-14

Classificació final Sots-14 : 4 jugadors ens representen en aquesta categoria, en total competien 57 nens.

  • Alex Ramon Herraez: 5,5 de 8. 5è classificat.
  • Levon Asatryan: 5 de 8. 14è classificat.
  • Mane Amirkhanyan: 4 de 8. 24è classificat.
  • Ferran Beneitez Borrut: 3,5 de 8. 32è classificat.

Sots-12

Classificació final Sots-12 : Hem participat amb 5 jugadors a la categoria Sots-12. On han participat 97 nens.

  • Diaz Navarro Unai: 6 de 8. 9è classificat.
  • Ruben Amirkhanyan: 5 de 8. 15è classificat.
  • Ainoha Guerrero Moreno: 5 de 8. 18ena classificada.
  • Unai Lago Meda: 4 de 8. 43è classificat.
  • Pol Rodriguez Rivas: 3,5 de 8. 57è classificat.

Sots-10

Classificació final Sots-10 : A aquesta categoria tenim 3 jugadors d’un total de 88 participants.

  • Mark Apinyan: 5,5 de 8. 9è classificat.
  • Roc Font Tordera: 5 de 8. 16è classificat.
  • Pau Perez Canigueral: 4 de 8. 35è classificada.

Sots-8

Classificació final Sots-8 : La categoria dels més petits estava representada per 5 jugadors d’un total de 47. Tots 5 s’estrenaven en la competició, amb 6 anys.

  • Pau Perez Cañigueral: 6 de 8. 3er classificat.
  • Ayan Uddin Khamam: 6 de 8. 4rt classificat.
  • Pol Díaz Navarro: 5 de 8. 8è classificat.
  • Artur Sargsyan: 5 de 8. 9è classificat.
  • Grygory Spitsin: 4 de 8. 19è classificat.
Compartir